Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Rychlikach im. Janusza Korczaka| z oddziałami przedszkolnymi. ****** Ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2018/19. - tel. kom.: +48 608 488 214 (szczegóły zakładka "Dla rodzica i ucznia " *****

05 grudnia 2018 10:50 | Aktualności

Spotkanie z pisarką.

We wtorek 4 grudnia 2018r. w naszej szkole gościliśmy elbląską pisarkę, autorkę powieści kryminalnych – panią Agnieszkę Pietrzyk.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmoklasiści mieli niecodzienną okazję poznać historię życia zawodowego pani Agnieszki oraz przybliżyć tematykę jej powieści. Ponadto dowiedzieli się, w jaki sposób pisze się ciekawe, trzymające w napięciu i do ostatniej strony zaskakujące historie. Niemałym zaskoczeniem okazał się fakt, iż akcja dwóch powieści kryminalnych autorstwa naszego gościa toczy się w Elblągu.

Pani Agnieszka Pietrzyk zadebiutowała w 2008r. powieścią p.t. „Obejrzyj się królu”, która jest thrillerem pełnym katastroficznych korytarzy, mrocznych zakamarków, dziwnych postaci i niepokojących zjawisk. Ponadto autorka ma na swoim  koncie takie tytuły jak: „Pałac Tajemnic”, „Urlop nad morzem”, „Śmierć kolekcjonera”, „Porwanie” oraz „Czas na miłość, czas na śmierć”.

Pani Agnieszka Pietrzyk od 12 roku życia niewidoma, do Rychlik przyjechała razem ze swoimi rodzicami, którzy są pierwszymi recenzentami jej książek.

Po bardzo ciekawym spotkaniu i dyskusji na temat pracy nad książkami można było je zakupić oraz otrzymać autograf ich autorki.

Anna Dudowicz – Głuch