Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Rychlikach im. Janusza Korczaka| z oddziałami przedszkolnymi. ****** Ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2018/19. - tel. kom.: +48 608 488 214 (szczegóły zakładka "Dla rodzica i ucznia " *****

06 grudnia 2018 18:52 | Aktualności

III OGÓLNOPOLSKA GALA WOLONTARIATU.

Dnia 05.12.2018 w naszej szkole po raz kolejny odbyła się uroczysta gala Szkolnego Klubu Wolontariatu.Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście pan dyrektor szkoły Jacek Tuński,wicedyrektor Alicja Goszcz-Zając,przewodnicząca rady rodziców Marzanna Kruszka oraz sołtys Rychlik pan Krzysztof Ryś. Przybyły także dzieci z oddziałów przedszkolnych,klas 1-3 wraz z wychowawczyniami. Galę poprowadziły Marta Kędzierska oraz Aleksandra Pankiewicz.Uczennice pokazały prezentacje całorocznej pracy szkolnego wolontariatu, którym opiekunami są: Anna Olejnik, Ewelina Hoszwa, Iwona Kłodowska, Ewa Maciejewska, Małgorzata Rogalska,Dominika Woźniak i Aneta Wiżyń.Uczniowie klasy 4b przedstawili krótką scenkę pt. "Kiedy pomaganie staje się wolontariatem".

Rozdano także nagrody laureatom dwóch świetlicowych konkursów plastycznych.
Pierwszy z nich to  "Zwierzęta leśne zaczarowane w liściach".
Miejsca
1.Lena Paluszek oraz Ksawery Makarenko
2.Laura Gębska oraz Lena Małkowska
3.Filip Homza i Szymon Dębek
Wyróżnienia;
Alicja Zbąska, Mikołaj Stachyra i Nikola Dąbrowska.

Drugi konkurs nosił tytuł ,,Las jesienią''
Miejsca
1.Dominika Lenarczyk
2.Oliwia Jabłońska
3.Gabriela Oleszak
Wyróżnienia otrzymali:
Julia Andrzejczyk, Karolina Siemionow, Aleks Masiukiewicz, Arkadiusz Jabłoński, Julia Pastuszak, Wiktoria Buczyk, Michał Statek, Patrycja Gawlińska, Sebastian Cap, Kornelia Kąca

Miłym akcentem było podziękowanie od dzieci z oddziałów przedszkolnych wszystkim opiekunom Szkolnego Wolontariatu.Dzieci samodzielnie wykonały świeczniki w kształcie serduszka.Potrafią się dzielić więc mają w przyszłości zadatek na szkolnego wolontariusza.Na zakończenie uroczystości przybył do dzieci święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Dzieci otrzymały słodkości.Zaproszonym gościom i nauczycielom wręczono pierniczki świąteczne i kartki bożonarodzeniowe.
Szkolny Klub Wolontariatu przygotowuje się do kiermaszu świątecznego, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Aneta Wiżyń