Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Rychlikach im. Janusza Korczaka| z oddziałami przedszkolnymi. ****** Ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2019/20. - (szczegóły zakładka "Dla rodzica i ucznia " )*****

23 grudnia 2019 13:29 | Aktualności

Wigilia w Szkole Podstawowej w Rychlikach.

Dnia 21 grudnia  2019 roku w Szkole Podstawowej w  Rychlikach miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

Wigilia, bo o niej tu mowa, należy niewątpliwie do najpiękniejszych chwil w całym roku. W naszej szkole nie mogło być inaczej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1200 w holu głównym szkoły. Przybyli na nią  zaproszeni goście: Wójt Gminy Rychliki pan Zbigniew Lichuszewski, Przewodniczący Rady Gminy pan Tadeusz Kruk, Ksiądz Proboszcz Parafii w Rychlikach  Lech Wasilewski, Ksiądz Proboszcz Parafii w Kwietniewie Piotr Łatacz, Kierownik Zakładu Komunalnego w Rychlikach pan Janusz Otręba, Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Pasłęku komisarz Mirosław Witczak, dzielnicowy aspirant Bartosz Dutkiewicz,  emerytowani nauczyciele, rodzice uczniów.

Przybyłych gości,  Dyrektora Szkoły pana Jacka Tuńskiego, Wicedyrektor Szkoły panią Alicję Goszcz- Zając, nauczycieli i uczniów przywitała prowadząca uroczystość pani Małgorzata Harasim.

Na początku piękne słowa z Pisma Świętego wygłosił ksiądz proboszcz tutejszej parafii.

Następnie piękne  życzenia świąteczne złożył wszystkim obecnym Wójt,  pan Zbigniew Lichuszewski oraz Przewodniczący Rady Gminy. Ciepłe i pełne radości życzenia bożonarodzeniowe  złożył również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rychlikach pan Jacek Tuński.

Wreszcie przyszedł czas na występy. Przy wymownej  grze światełek choinkowych, zimowej dekoracji i w uroczystym nastroju obejrzeliśmy  Jasełka w  wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej, przygotowanych pod kierunkiem pani Małgorzaty Harasim i pana Michała Fedaka. Przedstawienie bardzo się podobało i wzbudziło duży   aplauz wśród widzów.

Uroczystość uświetniły dzieci, które pod kierunkiem pani Ewy Maciejewskiej,  piękne grały kolędy i pastorałki na dzwonkach.

Spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego na święta dało się słyszeć w około…

Lista uczniów (aktorów), którzy wzięli udział w Jasełkach:

Maja Pyłypeć, Maja Zasada, Dżesika Brzozowska, Zuzanna Zasada, Michał Stachyra, Nikola Dzik, Oliwia Siemionow, Weronika Bartoszewska, Michał Tyburski, Maja Baran, Natalia Ulejczyk, Zuzanna Kucińska, Dominik Narwojsz, Dominik Chwoszcz, Tymon Lemański, Karolina Lender, Julia Wilkiewicz.

Alicja Kasperowicz