Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Rychlikach im. Janusza Korczaka| z oddziałami przedszkolnymi. ******Zadania do pracy zdalnej w zakładce "Uczeń" ****** Ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2019/20. - (szczegóły zakładka "Dla rodzica i ucznia " )*****

09 stycznia 2020 16:07 | Aktualności

Wystawa - Książki mojego dzieciństwa.

Książka łączy pokolenia. Czytali nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie. Literatura zmienia się i gusta czytelnicze również. Każdy z nas – mimo wszystko - ma lekturę, która wywołuje miłe wspomnienia, jak choćby głos babci czy zimowy wieczór spędzony na kolanach czytającej mamy.
Przy pomocy ankiet skierowanych do nauczycieli dowiedzieliśmy się, co czytali kiedy byli dziećmi. Okazało się, że nasi pedagodzy sięgali po najróżniejszą literaturę, czego dowodem okazała się wystawa na głównym holu szkoły.
Wystawa jest co kilka dni zmieniana, w zależności od nazwisk i preferencji czytelniczych poszczególnych nauczycieli. W tym tygodniu prezentujemy ulubione książki pani Małgorzaty Rogalskiej, Joanny Dutkiewicz,Anety Wiżyń, Martyny Wacury, Jolanty Marek- Ryś.
Wracajmy więc coraz częściej pamięcią do dzieciństwa i nie pozwalajmy, by nasze ulubione książki odchodziły w zapomnienie.
Beata Naumczyk