*** Witaj na stronie Szkoły Podstawowej w Rychlikach im. Janusza Korczaka| z oddziałami przedszkolnymi. *** Ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2019/20. - (szczegóły zakładka "Dla rodzica i ucznia " )***

Aktualności

11 października 2020 16:54 | Aktualności

,,Cudze chwalicie, swego nie znacie...''


,,Misiowe podróże po Polsce'' to ogólnopolski projekt edukacyjny, który będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Rychlikach w klasie drugiej. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszyło 17 pluszowych misiów, a każdy ma ze sobą swój pamiętnik podróżnika.Misie będą zwiedzały cały nasz piękny kraj według ustalonego harmonogramu. Dwa razy w miesiącu każdy pluszak odwiedzi dwie szkoły. Zadaniem klasy, która będzie gościła misia będzie pokazanie jak najwięcej informacji o swojej miejscowości bądź okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt dokonają wpisu do pamiętnika podróżnika-można wkleić zdjęcia coś narysować i napisać o pobycie misia. Miś w każdej szkole może spędzić nie więcej jak tydzień.Do naszej szkoły przybędzie miś w maju. Po wyjęciu z koperty miś zostanie zdezynfekowany.
  Wszystkie pluszaki, które we wrześniu wyruszyły w podróż po Polsce, powrócą do Elbląga w czerwcu 2021 roku z pamiętnikami pełnymi wrażeń i wspomnień. Organizator prześle każdej szkole biorącej udział w projekcie skany bądź książkę w formie elektronicznej, która będzie przedstawiała całą podróż misia.
  A więc z niecierpliwością czekamy do maja.
 
                                                                                    Aneta Wiżyń

Przeczytano: 61 razy. Wydrukuj|Do góry