13 października 2020 14:41 | Aktualności

EU Code Week w klasie 5

Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w lekcji języka polskiego mającej na celu utrwalenie wiadomości o częściach mowy. Podczas zajęć wykorzystano proste narzędzia związane z umiejętnością kodowania. Dzieci – prawidłowo rozwiązując zadania – miały okazję odczytać wiadomość obrazkową zaszyfrowaną przez nauczyciela.

Lekcja była wydarzeniem związanym z EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniem Kodowania – inicjatywą wspierającą i promującą wśród uczestników umiejętności cyfrowe i programowanie.

Oby zabawa w kodowanie okazała się skuteczną metodą na okiełznanie gramatycznych zawiłości języka polskiego.

Anna Dudowicz – Głuch