18 października 2020 19:38 | Aktualności

Zajęcia w klasie II w ramach projektu

W piątek 16 października w klasie drugiej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu plastyczno-technicznego ,,Serdeczna karteczka''.
Przypomnę, że głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przejawem życzliwości, empatii oraz szacunku do zaproszonych gości. Na nasze pierwsze spotkanie zaproszona została pielęgniarka szkolna pani Ewa Maczyta. Pani zaprezentowała dzieciom czepki, które nosiły pielęgniarki ponad 20 lat temu. Wyjaśniła dlaczego jedne miały pasek czarny, a inne czerwony.
Dzieci zadawały pytania, na które pani Ewa odpowiadała.
Oto niektóre z nich:
-Jaką szkołę Pani ukończyła aby zostać pielęgniarką?
-Czy lubi Pani swój zawód?
-Od ilu lat pracuje Pani w zawodzie?
-Czy boi się Pani robić zastrzyki dzieciom?
-Czy może Pani wystawiać recepty?
-Miała Pani najgorszy dzień w swojej pracy?
-Czy uratowała Pani komuś życie?
-Czy boi się Pani koronawirusa?
-Odkąd jest pandemia ma Pani więcej pracy?

Na te i wiele, wiele innych pytań dzieci usłyszały wyczerpujące odpowiedzi.
Na zakończenie spotkania Pani pielęgniarka otrzymała od klasy piękne, własnoręcznie wykonane karty oraz stanęła do wspólnego zdjęcia.
   Następne spotkanie już w listopadzie. A jeżeli nie będzie możliwe spotkanie w klasie-dzieci wykonają kartki, które zostaną wysłane pod adres jednej, szczególnej osoby.Wspólnie podejmiemy decyzję w klasie.
Dziękuję rodzicom za pomoc w realizacji zadania.
                                                                                                 Aneta Wiżyń